ALIEJAI IR RIEBALAI
Teisingai parinkę riebalus, mėgausitės sveiku maistu. Ne visi riebalai tinkami naudojimui aukštoje temperatūroje!
Gaminamam patiekalui pasirinkite tinkamą aliejų ar riebalus, kurie būtų atsparūs pasirinktai gaminimo temperatūrai. Įvairūs aliejai ir riebalai nevienodai atsparūs aukštai temperatūrai. Ruošiant maistą aukštoje temperatūroje, pavyzdžiui, stipriai apkepinant mėsą ar ruošiant daržoves WOK keptuvėje, rekomenduojame naudoti aliejus ir riebalus, kuriuos galima kaitinti iki auštos temperatūros:
- Rafinuotą dygminų aliejų galima kaitinti iki 266°C
- Rafinuotą (dažnai vadinamą „grynu“) alyvuogių aliejų galima kaitinti iki 242°C
- Rafinuotą rapsų aliejų (labai rekomenduojamą dietologų) galima kaitinti iki 240°C
- Rafinuotą saulėgrąžų, kokosų, kukurūzų, sojų, žemės riešutų aliejų galima kaitinti iki 220–232°C
- Palmių aliejų galima kaitinti iki 220 °C.
Švelnesniam, pavyzdžiui, žuvies, vištienos krūtinėlės, puode troškintų patiekalų, pavyzdžiui, keptų bulvių ar patiekalų su džiūvėsėliais kepimui labiausiai tinka šie aliejai ir riebalai:
- Vynuogių kauliukų aliejus (kaitinimo temperatūra iki 190−210 °C)
- Lydytas sviestas (kaitinimo temperatūra iki 205 °C)
- Ypač tyras alyvuogių aliejus (kaitinimo temperatūra iki 190 °C). Sviestą ir margariną galima kaitinti maždaug iki 160 °C, todėl dažniausiai šie riebalai naudojami kepant kiaušinius, omletus, ruošiant patiekalus su miltais ar džiūvėsėliais arba troškinant daržoves.
Dėmesio:
Dietiniai riebalai ir margarinas, dauguma grynųjų, šalto spaudimo aliejų (pavyzdžiui, tyras dygminų aliejus arba saulėgrąžų aliejus) paprastai kepimui netinka! Visada perskaitykite etiketėje riebalų gamintojo pateikiamus vartojimo nurodymus.